Czy Twój modem pasuje do usługi szerokopasmowej?

Jeśli Wi-Fi jest siłą napędową Twojego połączonego stylu życia, a modem jest sercem, które utrzymuje pompowanie, to znaczy, że modem jest zgodny z usługą szerokopasmową. Chociaż większość dostawców usług internetowych z przyjemnością wypożyczy Ci modem, to kupując go samodzielnie uniezależnisz się od miesięcznych płatności i możesz lepiej korzystać ze swojej sieci Wi-Fi.

Rozumiejąc, że każdy dostawca Internetu ma listę modemów najlepiej dostosowanych do ich usług szerokopasmowych stanowi to nasz punkt zaczepienia. Jeśli używasz niedopasowanego urządzenia, ryzykujesz zauważalnymi problemami z wydajnością, których nie będziesz w stanie rozwiązać bez kolejnej podróży do sklepu. Przede wszystkim upewnij się, że uprzednio sprawdziłeś zgodność modemu z usługodawcą internetowym, a następnie poszukaj modemu o funkcjach, które spełnią Twoje oczekiwania i poprawią Twoje internetowe doświadczenie – teraz i w przyszłości.

Zapoznaj się z DOCSIS (i Channel Bonding)

Nie wszystkie modemy są tworzone tak samo, aby uniknąć komplikacji, poszukaj modemu zgodnego z normą DOCSIS (specyfikacja interfejsu usług transmisji danych). Te międzynarodowe standardy potwierdzają, że modem jest gotowy do współpracy z większością operatorów kablowych, takich jak Comcast, Time Warner, Charter i Cox.

Aktualnie dostępna specyfikacja DOCSIS 3.0 obsługuje szybkość downstream na poziomie od 170 megabitów na sekundę (Mb / s) do 1 Gigabita na sekundę (Gb / s), w zależności od liczby wykorzystywanych kanałów. Czasami podczas zakupów można zauważyć takie liczby, jak „4×4” i „8×4”. Są to liczby kanałów downstream i upstream obsługiwanych przez modem, które odnoszą się odpowiednio do danych downstream (takich jak strumieniowanie lub przeglądanie) oraz danych upstream (np. Przesyłanie plików lub wysyłanie wiadomości e-mail).

 

Na przykład modem 8×4 działa dobrze z planami usług internetowych o łączności do 100 Mb / s – bezpieczne rozwiązanie dla przeciętnych, dobrze połączonych gospodarstw domowych. Jeśli jesteś zaawansowanym technologicznie użytkownikiem lub masz coraz większą rodzinę korzystającą z usług Netflix, musisz mieć mocny modem zgodny ze standardem DOCSIS 24×8, który może obsłużyć plany usług internetowych między 100 a 300 Mb / s. Jeśli to wszystko wydaje się pogmatwane, pomyśl o zagadnieniu w ten sposób: łączone kanały są najczęściej porównywane do pasów ruchu na autostradzie – im więcej ich jest (lub kanałów), tym więcej jest samochodów (lub danych), które mogą przepływać.

 

Czy uzyskujesz prędkości Wi-Fi za które płacisz swojemu dostawcy Internetu?

 

Usługodawcy zazwyczaj dzielą usługi według prędkości w oparciu o koszty – widełki te możesz sprawdzić na stronie internetowej dostawcy usług internetowych, lub jeśli masz już umowę z dostawcą, na abonament miesięczny. Oto kilka wskazówek dotyczących prędkości dla wspólnych urządzeń:

 

5,0 Mb / s do strumieniowego korzystania z usług Netflixa w wysokiej rozdzielczości (HD)

25 Mb / s do strumieniowego korzystania z usług Netflixa Netflix w 4K

1,5 Mb / s szybkość pobierania i przesyłania do obsługi programu Skype w HD

Minimum 1,5 Mb / s dla straemingowej obsługi Hulu

Od 15 do 20 Mb / s w przypadku gier online bez opóźnień

 

Zaledwie 5 Mb / s przepustowości do strumieniowego korzystania z Netflixa, nie wydaje się być dużą sumą, dopóki nie uwzględnisz aktywnego, podłączonego gospodarstwa domowego. Jeśli strumieniowo oglądasz „Orange is the New Black” w jakości 4K podczas gdy dzieci grają w „Destiny” online, nagle dostrzegasz całe mnóstwo danych.

 

Wszystkie te liczby pomagają określić potrzeby Wi-Fi, które łączą się bezpośrednio z modemem i szerokopasmową prędkością. Dlatego też, jeśli Twoja prędkość Wi-Fi nie jest odpowiednia, wszyscy korzystający z Internetu będą mieli frustrujące doświadczenia. Dlatego też warto przeanalizować maksymalne zużycie Internetu w domu i sprawdzić przed zakupem specyfikację modemu, aby upewnić się, że może sprostać Twoim oczekiwaniom i prędkości wysyłanej przez usługodawcę Internetu. Na koniec upewnij się, że połączenie internetowe z modemem zapewni odpowiednie połączenie w domostwach pełnych urządzeń podłączonych za pośrednictwem routera tej generacji Wi-Fi 802.11ac, a nie starego 802.11g sprzed piętnaście lat temu.

 

Zrozum wydajność swojej sieci

 

Gdy już zaczniesz działać, sprawdź rzeczywistą prędkość Wi-Fi za pomocą bezpłatnego testu szybkości w przeglądarce i porównaj ją z usługą oferowaną przez dostawcę Internetu. Przejdź do standardowej strony Speedtest firmy Ookla i naciśnij przycisk „Rozpocznij test”. Test pobiera fragment danych, a dokładniejsze informacje o szybkości pobierania i przesyłania otrzymujesz w ciągu niecałej minuty.

Będziesz także mierzyć czas reakcji Twojego połączenia (ping) – który jest kluczem do sprawnego grania w sieci, niezależnie od tego, czy używasz PlayStation Network, Xbox Live czy Nintendo Network. Podobnie jak w golfie, niski wynik jest dobry; dla szybkiej gry online potrzebujesz pingu krótszego niż 100 milisekund. Pamiętaj, że wyniki mogą wahać się w zależności od różnych czynników, takich jak pora dnia i wieczorne „godziny szczytu” w Internecie.

 

 

Spraw aby modem i szerokość pasma były dla siebie odpowiednie

 

Zapoznanie się z wydajnością Wi-Fi w domu pozwala określić, czy problemy z połączeniem są powiązane z siecią czy z urządzeniami, i pomoże Cię zorientować się, kiedy sprzęt wymaga naprawy. Upewnij się, że twój modem, usługi szerokopasmowe i routera Wi-Fi odpowiednio współpracują, a będziesz bliżej szybkiego, niezakłóconego Internetu.