Punkty dostępowe są lepsze dla firm?

Chociaż wzmacniacze sygnału są idealne do domowych sieci Wi-Fi, nie są wystarczająco skuteczne dla współczesnych przedsiębiorstw. To dlatego, że mogą one obsługiwać jedynie ograniczoną liczbę urządzeń w jednym czasie, zwykle nie więcej niż 20. Chociaż ekspandery mogą zwiększyć zasięg sieci Wi-Fi, ale nie zwiększają swojej przepustowości.

Zalety korzystania z bezprzewodowych punktów dostępowych

Gdy masz zarówno pracowników i gości łączących się z komputerów stacjonarnych, laptopów, telefonów komórkowych i tabletów, 20 urządzeń w sieci bezprzewodowej dodaje się szybko. W 60 jednoczesnych połączeniach, punkt dostępowy daje swobodę skalowania liczby urządzeń obsługiwanych w sieci. Ale to tylko jedna z zalet korzystania z punktów dostępowych, oprócz tego:

  • Punkty dostępowe klasy biznesowej mogą być instalowane wszędzie gdzie nie można uruchomić kabla Ethernet. Nowsze modele są również zgodne z Power over Ethernet Plus lub PoE + (a połączenie Ethernet i kabel zasilający), więc nie ma potrzeby, aby uruchomić osobną linię zasilania lub zainstalować wylot w pobliżu punktu dostępowego.
  • Dodatkowe standardowe funkcje obejmują portal i listy kontroli dostępu (ACL), dzięki czemu można ograniczyć dostęp gościa bez narażania bezpieczeństwa sieciowego, jak również łatwo zarządzać użytkownikami w zasięgu sieci Wi-Fi.
  • Zaznacz punkty dostępu obejmujące funkcje grupowania jeden punkt, z którego administrator IT może oglądać, wdrażać, konfigurować i zabezpieczać sieć Wi-Fi jako jeden podmiot, a nie serię oddzielnych konfiguracji punktu dostępowego.