Dlaczego warto uaktualnić swoją sieć domową do Mesh WiFi

Przy tak wielu podłączonych urządzeniach, opcjach przesyłania strumieniowego i wielu użytkownikach w domu, nic dziwnego, że jedna trzecia ankietowanych gospodarstw domowych w USA nie jest zadowolona z WiFi, wynika z raportu IDC sponsorowanego przez Linksys .

Badanie wykazało, że:

  • 69% stwierdziło, że ich WiFi nie miało przyzwoitej wydajności
  • 32% stwierdziło, że ich zasięg lub zasięg nie były odpowiednie
  • 16% było niezadowolonych z niereagującej pomocy technicznej

Wczorajsze routery WiFi, które zazwyczaj są routerami dostarczanymi przez dostawcę usług internetowych, nie są zbudowane tak, aby sprostać rosnącym potrzebom sieci.

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest zainwestowanie w Mesh WiFi.

Co to jest Mesh Wi-Fi

Siatkowe Wi-Fi, znane również jako domowe domowe WiFi, wykorzystuje główny router, który łączy się z modemem i szeregiem modułów zwanych węzłami. Router przy modemie naśladuje standardową konfigurację, podczas gdy węzły są rozmieszczone w domu lub firmie, aby utworzyć WiFi WiFi. Umożliwia to bardziej niezawodną sieć WiFi o lepszym zasięgu i większej prędkości, dostępną w całym budynku lub na podłodze. To jest jak bezprzewodowy zestaw głośników domowych z głównym odbiornikiem i głośnikami satelitarnymi oferującymi dźwięk w całym domu – ale w tym przypadku jest to sieć internetowa.

Zalety Mesh Wi-Fi

Oto najważniejsze zalety przejścia na Mesh WiFi:

    • Zwiększona szybkość i zasięg: gospodarstwo domowe lub firma może mieć wielu użytkowników i wiele podłączonych urządzeń. Tradycyjnym routerom brakuje szybkich prędkości i odpowiedniego zasięgu, co powoduje słabe sygnały lub martwe punkty w domu. System Mesh WiFi może pomóc pokonać te przeszkody, zapewniając niezawodne, szybkie i bezpieczne Wi-Fi w całym domu, na podwórku i w garażu.
    • Zwiększone bezpieczeństwo: po uaktualnieniu do systemu Mesh WiFi, takiego jak Linksys Velop Mesh-WiFi , będziesz mieć większą kontrolę nad tym, kto może korzystać z Twojej sieci WiFi i jak. Na przykład możesz nadać gościom sieci własną nazwę użytkownika i hasło, a także ograniczyć korzystanie z Internetu dla dzieci dzięki funkcjom kontroli rodzicielskiej.
    • Możliwość dostosowania: modułowy system WiFi z siatką, taki jak Linksys Velop Mesh-WiFi, umożliwia dostosowanie miejsca i sposobu rozszerzenia domowej sieci WiFi. Będziesz miał większą elastyczność, kiedy zdecydujesz, gdzie umieścić moduły i węzły Mesh.

Polecane konfiguracje

W przypadku gier i transmisji strumieniowych warto rozważyć następujące kwestie:

MR900 Max-Stream AC3000 Tri-Band Mesh WiFi 5 Router

MR8300 Mesh Router WiFi, AC2200, MU-MIMO

Oba routery trójzakresowe zapewniają Mesh WiFi z doskonałą prędkością i zasięgiem i można je skonfigurować w kilka minut. Są idealne dla gospodarstw domowych z graczami i fanami usług przesyłania strumieniowego.

Jeśli masz już Mesh WiFi i chcesz go rozwinąć, mogą pomóc następujące produkty:

Linksys Velop Inteligentny system WiFi Mesh, trzy marki, 1-pak biały

Linksys Velop Inteligentny system WiFi Mesh, 2-pak Biały

Linksys Velop Mesh WiFi Extender

Który Mesh Wi-Fi spełni Twoje oczekiwania

Konfiguracja systemu WiFi Mesh nie powinna być skomplikowana i zastraszająca. Systemy Linksys Velop Mesh WiFi ułatwiają zainstalowanie Mesh WiFi w ciągu kilku minut, dzięki czemu możesz cieszyć się szybkim, bezbłędnym iw pełni wytrzymałym Mesh WiFi.