IoT – jak zoptymalizować WiFi dla podłączonego domu

Internet rzeczy (IoT) jest definiowany jako system urządzeń komputerowych, które mają zdolność przesyłania danych przez sieć bez konieczności interakcji człowieka. Prawdopodobnie masz w domu kilka podłączonych urządzeń IoT; przykłady obejmują dzwonki wideo, inteligentnych asystentów wirtualnych (IVA), inteligentne grzejniki i inteligentne klimatyzatory.

Podczas gdy większość ludzi myśli o WiFi w kategoriach osobistej mocy obliczeniowej, wszystkie te połączone urządzenia w domu potrzebują niezawodnego, szybkiego Internetu do ich obsługi.

Jednak obecne domowe Wi-Fi może nie być wystarczające do obsługi różnych urządzeń IoT, laptopów i usług przesyłania strumieniowego – wszystko w tym samym czasie. Może to powodować rozpylanie, często buforując połączenia, które mogą być nierówne w całym domu.

Aby uzyskać bardziej niezawodne, niezawodne i spójne korzystanie z Wi-Fi w domu, rozważ optymalizację Wi-Fi.

Chociaż zaawansowana technologia wielu podłączonych urządzeń może wydawać się futurystyczna, nie czuj się zastraszony instalacją i wdrażaniem tych urządzeń IoT. Linksys ma do rozważenia szeroką gamę łatwych w instalacji inteligentnych urządzeń domowych.

Jak wzmocnić swój sygnał

Aby skonfigurować domowe Wi-Fi w celu zaspokojenia rosnących potrzeb i wzrostu liczby podłączonych urządzeń w domu, należy rozważyć zakup systemu Wi-Fi. Home Mesh WiFi może pomóc zwiększyć prędkość WiFi, zasięg i niezawodność. Mówiąc wprost, Mesh WiFi lub całe domowe WiFi składa się z głównego routera, który łączy się bezpośrednio z modemem i szeregu modułów, które umieszczasz w domu. Zapewnia to pełny zasięg WiFi w całym domu.

Produkty do rozważenia obejmują:

Linksys Velop Inteligentny system WiFi Mesh, trójzakresowy, 3-pak WHW0303

Korzyści obejmują:

  • Łatwy w konfiguracji
  • Zaprojektowany, aby pasował wszędzie
  • Zapewnia pełną moc Mesh WiFi
  • Szybka wydajność

Inne inteligentne produkty do rozważenia

Produkty te są łatwe w instalacji, niedrogie i mogą pomóc w oszczędzaniu energii i wody w domu.

Inteligentne oświetlenie

Inteligentne przełączniki i ściemniacze Wemo łączą się z istniejącą domową siecią Wi-Fi, zapewniając bezprzewodowe sterowanie oświetleniem i wentylatorami sufitowymi. Ustaw harmonogramy i włączaj i wyłączaj światła ze ściany, aplikacji lub za pomocą głosu za pomocą Apple HomeKit, Google Assistant lub Amazon Alexa.

Inteligentne wtyczki

Inteligentne wtyczki Wemo WiFi zapewniają całkowitą bezprzewodową kontrolę nad oświetleniem i urządzeniami domowymi bez konieczności subskrypcji ani koncentratora. Ustaw harmonogramy, monitoruj zużycie energii oraz kontroluj światła i urządzenia z dowolnego miejsca za pomocą bezpłatnej aplikacji Wemo lub za pomocą głosu w połączeniu z asystentem głosowym.

Inteligentne urządzenia wodne

PHYN to samodzielnie zainstalowany monitor wody, który mieści się pod jednym zlewem w domu. Inteligentny monitor powiadomi Cię natychmiast SMS-em lub powiadomieniami push, jeśli zostanie wykryty wyciek w dowolnym miejscu w domu i może połączyć się z hydraulikiem w ciągu kilku minut. Dzięki aplikacji PHYN zapewnia również szczegółowy wgląd w to, jak każde urządzenie w twoim domu korzysta z wody, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na miesięcznym rachunku za wodę. F zainstalowany monitor wody, który przechodzi pod jednym zlewem, natychmiast powiadamia o wyciekach wykryty w dowolnym miejscu w domu i zapewnia szczegółowy wgląd w to, jak każde urządzenie w domu zużywa wodę.