Jak zoptymalizować WiFi do pracy w domu

Dla wielu osób biuro jest również Twoim domem. Jednak więcej osób pracujących z domu oznacza zwiększone zapotrzebowanie na niezawodne domowe WiFi, oprócz rosnącej liczby podłączonych urządzeń od kuchni do garażu.

Podczas gdy wiele produktów Wi-Fi wydaje się na powierzchni podobnych, nie wszystkie sieci Wi-Fi i produkty są takie same. Przy tak wielu sprzedawcach, opcjach sieciowych i produktach na rynku może być mylące, od czego zacząć. Czego naprawdę potrzebujesz, aby zmaksymalizować swoją sieć domową?

Skorzystaj z tego pomocnego przewodnika, aby zoptymalizować domowe WiFi do pracy w domu z routerami Linksys.

Sprawdź swoją prędkość WiFi w domu

Na początek mała informacja na temat prędkości routera WiFi. Szybkość przesyłania danych (w tym przypadku danych WiFi) jest mierzona w megabitach na sekundę (Mb / s). Obecnie na rynku dostępne są routery Wi-Fi jednopasmowe, dwupasmowe i trójzakresowe. Optymalna prędkość jednopasmowa wynosi do 750 Mb / s, dwuzakresowy router WiFi taktuje do 1625 Mb / s, a router trójzakresowy zapewnia najszybsze prędkości do 2166 Mb / s na każdym paśmie.

Powodem, dla którego chcesz przetestować prędkość Wi-Fi w domu, jest upewnienie się, że Wi-Fi jest optymalne dla Twoich potrzeb. Nic dziwnego, że chcesz mieć najszybszą prędkość Wi-Fi działającą w domu, aby mieć możliwość szybkiego przesyłania i pobierania plików, a także przesyłania strumieniowego wideokonferencji bez opóźnień lub przerw w połączeniu.

Testowanie jest również ważne, aby upewnić się, że nie marnujesz pieniędzy; na przykład, jeśli płacisz za prędkość 200 Mb / s miesięcznie, ale podczas testowania okazuje się, że router wysyła jedynie 60 Mb / s.

Jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na sprawdzenie prędkości Wi-Fi jest skorzystanie z bezpłatnego testu opartego na przeglądarce, takiego jak Speedtest.net . Jednak zanim zaczniesz, upewnij się, że router bezprzewodowy jest wolny od przeszkód i nikt inny w domu nie korzysta z Internetu.

Wymień swój stary router / modem ISP

Wiele osób próbuje zadowolić się routerem / modemem ISP, który najprawdopodobniej dostał od swojego dostawcy Internetu. Te routery są odpowiednie do podstawowych potrzeb internetowych, ale takie są te routery: podstawowe. Jeśli zależysz od niezawodnego, szybkiego i spójnego Wi-Fi w całym biurze domowym i domowym, te routery dostarczone przez dostawcę usług internetowych prawdopodobnie nie są optymalne.

A może Mesh Wi-Fi?

Siatkowe WiFi lub Whole Home Wi-Fi składa się z głównego routera, który łączy się bezpośrednio z modemem i szeregu węzłów umieszczonych wokół domu. Zapewnia to pełny zasięg WiFi w całym domu. Pomyśl o tym jak o oldschoolowym stereo z głównym odbiornikiem i różnymi głośnikami satelitarnymi w całym domu do przenoszenia dźwięku – ale w tym przypadku jest to router, węzły i WiFi.

Za pomocą routera Linksys Mesh WiFi, takiego jak MR9000 lub MR8300 , tworzysz WiFi Wi-Fi, które zapewnia najwyższą prędkość w całym domu. Jest łatwy w instalacji i możesz rozszerzyć zasięg w miarę wzrostu potrzeb Wi-Fi.

Inna droga: wzmacniacze zasięgu Wi-Fi

Niektóre systemy WiFi Mesh wymagają uaktualnienia do zupełnie nowego systemu WiFi, jeśli chcesz go rozwinąć. Na szczęście Linksys oferuje sposoby na rozszerzenie zasięgu Wi-Fi o niedrogie produkty. Oznacza to, że będziesz mógł zwiększyć i rozszerzyć swoją oryginalną inwestycję.

Zalety Linksys Velop Mesh WiFi obejmują:

  • Szybsze prędkości internetowe
  • Zwiększ zasięg Wi-Fi
  • Łatwe do zainstalowania
  • Możliwość dostosowania
  • Zautomatyzowane aktualizacje oprogramowania

Zoptymalizuj domowe WiFi, aby zmaksymalizować wydajność

Ogólnie rzecz biorąc, optymalizacja domowego Wi-Fi polega na utrzymywaniu łączności i kontroli, abyś był jak najbardziej produktywny. Członkowie Twojej rodziny, którzy korzystają z Wi-Fi, również będą zadowoleni.