LINKSYS LAPAC1200 – zrecenzowany przez portal TypoweRecenzje.pl

2

„Punkt dostępowy został wyposażony w szereg cech wymaganych w obecnych czasach od urządzeń pracujących w środowiskach biurowych, jak obsługa wielu SSID, VLANów, funkcji harmonogramu pracy sieci bezprzewodowej, a także zaawansowanych zabezpieczeń. Dzięki wykorzystaniu dwóch interfejsów radiowych w urządzeniu zaimplementowano funkcje Band Steering, która pozwala przekierować klientów bezprzewodowych pracujących na obu zakresach częstotliwości do mniej obciążonego pasma 5 GHz. Access Point LAPAC1200 można użyć jako typowy punkt dostępu, lub skonfigurować jako mostek grupy roboczej w celu rozszerzenia zasięgu sieci bezprzewodowej.

Producent deklaruje iż sumaryczna prędkość przesyłu danych sięga do 1200 Mbps co znakomicie nadaje się do łączenia notebooków, smartfonów, tabletów i innych urządzeń Wi-Fi. Urządzenie wspiera technologię PoE (Power over Ethernet), dzięki czemu istnieje możliwość jego zasilenia wspólnym z danymi kablem Ethernetowym. Rozwiązanie to znacznie ułatwia montaż na ścianie lub suficie, łatwo można znaleźć dla niego miejsce w praktycznie dowolnym miejscu.

 

Instalacja przebiega na zasadzie plug and play. LAPAC1200 obsługuje Power over Ethernet, więc jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem do jego zasilania wystarczy jedna wtyczka Ethernet. Kolejnym krokiem jest podłączenie urządzenia do routera, który przydzieli mu adres IP. Świecąca na zielono dioda poinformuje nas że AP jest uruchomieny. Gdy natomiast dioda świeci w kolorze niebieskiem oznacza to, że do linksysa podłączyło się co najmniej jedno urządzenie. Po wykonaniu podstawowych czynności związanych z uruchomieniem możemy przejść do panelu konfiguracyjnego a tam – zapewniam – mamy co robić!”

 

Przeczytaj cały artykuł na3-5