Linksys rozpoczyna proces aktualizacji routerów Velop Tri-Band o HomeKit

Linksys oficjalnie ogłosił, że zaczął wprowadzać tę funkcję dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Dostępny dla wybranych routerów Tri-Band mesh Velop, dodatek HomeKit umożliwia dodatkową kontrolę prywatności i ograniczenia dla akcesoriów HomeKit.

„W czasach, gdy duża część świata nadal pracuje, i uczy się w domu, jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować naszym klientom prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa ich routerów Linksys Velop Tri-Band z HomeKitem, aby zaoferować jeszcze bardziej solidne funkcje ochrony prywatności w domu”, powiedział Matthew Keasler, starszy menedżer ds. globalnych produktów Linksys. „Te routery są zasilane przez naszą technologię Intelligent Mesh Technology, dzięki czemu możemy nadal oferować użytkownikom dodatkowe wartości dodane, takie jak bezpieczeństwo oprogramowania, usługi zdrowotne i wellness, takie jak Linksys Shield, Linksys Aware i inne”.

Podczas korzystania z szyfrowania wiadomości e-mail tekst i temat wiadomości są zaszyfrowane i zakodowane w taki sposób, że tylko zamierzony odbiorca, który ma klucz dekodera, może je rozszyfrować i przeczytać. Istnieje wiele tanich i bezpłatnych opcji szyfrowania , z których wszystkie zapewniają, że wiadomości e-mail są widoczne tylko dla Ciebie. Usługi współpracują z głównymi dostawcami poczty e-mail, w tym Gmail, Yahoo i Outlook.

Niezależnie od tego, którą usługę wybierzesz, dowiedz się, gdzie przechowuje klucze i odszyfrowane wiadomości, aby mieć świadomość dokładnego poziomu zapewnianego bezpieczeństwa i prywatności. Dodaje to dodatkową warstwę cyberbezpieczeństwa, oprócz tego, co robi Twój dostawca poczty e-mail, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich informacji.

Umożliwia to bardziej niezawodną sieć WiFi o lepszym zasięgu i większej prędkości, dostępną w całym budynku lub na podłodze. To jest jak bezprzewodowy zestaw głośników domowych z głównym odbiornikiem i głośnikami satelitarnymi oferującymi dźwięk w całym domu – ale w tym przypadku jest to sieć internetowa.

Obsługa routera HomeKit w postaci aktualizacji oprogramowania sprzętowego poprzez aplikację Linksys daje użytkownikom możliwość ograniczenia, do jakich usług ma dostęp akcesorium HomeKit. Trzy opcje są dostępne za pośrednictwem aplikacji Home, która może ograniczyć akcesorium tylko do usług zatwierdzonych przez producenta, tylko do lokalnej sieci domowej, bez konieczności kontaktowania się z zewnętrznym serwerem lub bez żadnych ograniczeń. Poniżej opisy z aplikacji HomeKit:

 

Restrict to Home: Zezwalaj tylko na połączenia z hubem domowym. Może to spowodować zablokowanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego lub innych usług.

Automatic: Zezwalaj na połączenia z automatycznie aktualizowaną listą zatwierdzonych przez producenta usług internetowych i urządzeń lokalnych.

No Restriction: Zezwalaj na nawiązywanie połączeń z dowolną usługą internetową lub urządzeniem lokalnym. Zapewnia to najniższy poziom bezpieczeństwa.
Jak zauważa Apple, niektóre ograniczenia mogą uniemożliwiać prawidłowe działanie niektórych usług, np. aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Najsurowsze ograniczenia przetestowaliśmy na początku tego roku w zaktualizowanym routerze eero, a w większości przypadków wszystkie akcesoria działały zgodnie z oczekiwaniami, co jest wspaniałe dla tych, którzy chcą utrzymać niechciany ruch w swoich sieciach.

 

Obsługiwane routery Linksys Tri-Band są dostępne w pakietach zawierających od jednego do trzech węzłów, oferując niedrogi sposób na rozpoczęcie pracy w sieci mesh przy jednoczesnym zachowaniu możliwości rozbudowy. Oto pełna lista kompatybilnych modeli, które są dostępne w opcji czarno-białego koloru:

 

Linksys Velop Intelligent Mesh WiFi System, Tri-Band (AC2200/WHW0301)

 

Linksys Velop Intelligent Mesh WiFi System, Tri-Band (AC4400/WHW0302) 2-Pack

 

Linksys Velop Intelligent Mesh WiFi System, Tri-Band (AC6600/WHW0303) 3-Pack

 

Aktualizacja routera Linksys Velop HomeKit dla klientów w Stanach Zjednoczonych, a w najbliższych miesiącach zostaną dodane kolejne kraje.