Poradnik zakupowy: Jak znaleźć najlepszy router bezprzewodowy lub system WiFi do swoich potrzeb w 2020 roku

Jeśli masz Internet w domu, najprawdopodobniej masz router internetowy. Mówiąc wprost, router to urządzenie sieciowe, które przesyła pakiety danych między sieciami komputerowymi. Pomyśl o tym jak o urządzeniu, które wykonuje kierunki ruchu w Internecie, które docierają do twojego domu.

Jednak przy tak wielu dostępnych na rynku opcjach routera proces zakupów może być mylący. Jakie są dostępne typy routerów? Jakie są niektóre kryteria do rozważenia?

Ten przewodnik zakupu routera Wi-Fi zawiera informacje na temat różnych routerów, do czego są one idealne lub nie są odpowiednie, wyzwania i kryteria oceny przy zakupie routera.

Czy Twój router bezprzewodowy lub Wi-Fi sprawia Ci problemy?

Być może twój dostawca Internetu dał lub pozwala ci wynająć router internetowy. Ale twoje gospodarstwo domowe, podobnie jak wiele innych domów, stoi w obliczu rosnących wyzwań. Na przykład możesz nie lubić routera WiFi, zwanego także routerem bezprzewodowym, pod warunkiem, że prędkość jest zbyt niska, przepustowość jest niewystarczająca lub nadal masz przewody / kable i chcesz przejść do Wi-Fi. Dzisiaj, przy tak wielu podłączonych urządzeniach w domu, zmieniają się wymagania dotyczące domowego routera internetowego.

Rodzaje routerów

Tradycyjny router

Tradycyjny router to samodzielne urządzenie korzystające z zastrzeżonego oprogramowania. Tradycyjne routery wykorzystują technologię MIMO dla jednego użytkownika, co oznacza, że router kręci WiFi do jednego urządzenia na raz.

Na przykład chcesz użyć Internetu do rozmowy wideo, gdy ktoś w twoim domu chce przesyłać strumieniowo film online. Router technologii dla jednego użytkownika, urządzenia muszą czekać, aż router wyśle im dane. To opóźnienie lub opóźnienie nazywane jest „buforowaniem”.

Routery MU-MIMO

Te routery mogą wysyłać WiFi do wielu urządzeń jednocześnie i z tą samą prędkością. Ten typ routera jest idealny dla gospodarstwa domowego z wieloma podłączonymi urządzeniami i użytkownikami, którzy jednocześnie przesyłają strumieniowo lub grają na wielu urządzeniach.

Routery Open Source

Routery typu open source często umożliwiają dostosowanie routera do konkretnych potrzeb. Niektóre badania dowodzą, że „routery open source są bardziej bezpieczne i niezawodne”, ponieważ routery te „pozwalają szybko znaleźć i poprawić błędy”.

Więcej informacji na temat gotowych routerów Linksys tutaj .

Mesh Routery WiFi

Router kratowy to główny router, który łączy się bezpośrednio z modemem, oraz szereg modułów rozmieszczonych wokół domu w celu zapewnienia pełnego zasięgu WiFi. Wyobraź sobie „siatkę” lub „sieć” Wi-Fi rozproszoną po całym domu.

Routery Whole Home WiFi

Router WiFi z całą siecią domową składa się z szeregu połączonych węzłów, które zapewniają pełny zasięg sygnału dla wszystkich urządzeń w domu.

 

Wzmacniacz zasięgu WiFi

Wzmacniacz zasięgu WiFi, zwany także ekspanderem zasięgu, pomaga zwiększyć zasięg Wi-Fi. To urządzenie często znajduje się pomiędzy routerem podstawowym a urządzeniem / obszarem, który nie jest wystarczająco blisko, aby uzyskać odpowiednią usługę Wi-Fi.

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze routera

Teraz, gdy znasz się na różnych typach routerów i ich zaletach, oto kilka rzeczy do rozważenia podczas oceny routerów:

Lista, ile urządzeń się połączy

Jaka jest konsumpcja Internetu w domu lub biurze? Czy to się zmieni? Sprawdź, ile urządzeń połączysz z routerem, które są priorytetowe, i określ, czy będziesz używać wielu urządzeń do łączenia się z Internetem w tym samym czasie.

Określ swój budżet

Ustaw budżet określający maksymalną kwotę, jaką chcesz wydać. Najtańsze rozwiązanie może nie zawsze być najbardziej odpowiednie. Także najdroższe routery, w zależności od potrzeb, mogą być zbyt duże dla twoich potrzeb.

Kup router WiFi, który jest co najmniej dwuzakresowy

Dwuzakresowy oznacza, że ​​router może nadawać sygnał WiFi na dwóch częstotliwościach; tri-band ma oczywiście trzy. Za pomocą routera wielopasmowego możesz skonfigurować wiele sieci Wi-Fi w domu lub w biurze za pomocą różnych haseł.

Rozważ prędkość i zasięg

Łatwo jest wybrać najszybszy router, na jaki Cię stać, ale pamiętaj, że router może osiągnąć najwyższą prędkość w zależności od połączenia internetowego. Dowiedz się, jak szybko Twój dostawca Internetu może Cię dostarczyć, a następnie skorzystaj z niego, zanim zdecydujesz o szybkości routera.

Jeśli chodzi o zasięg, określ, jak daleko potrzebujesz WiFi i zasięg routera. Rozsądnie jest rozważyć zakup systemu Wi-Fi lub przedłużaczy, jeśli router ma problemy z dostępem do wszystkich obszarów, w których potrzebujesz zasięgu Wi-Fi.

Uzyskaj większą kontrolę

Może to oznaczać kontrolę bezpieczeństwa, tzn. Kto może korzystać z sieci Wi-Fi, osobne hasła itp. Dzięki domowej sieci WiFi chcesz mieć pewność, że Twoje prywatne informacje pozostaną bezpieczne.

Rozważ routery, które oferują kontrolę i zarządzanie oparte na aplikacjach, które mogą pomóc w zarządzaniu domowym Wi-Fi z dowolnego miejsca. Aplikacje ułatwiają zarządzanie Wi-Fi i mogą ostrzegać, jeśli coś wymaga Twojej natychmiastowej uwagi.

Ułatwia łatwą konfigurację

Wybierz router, który zapewnia właściwą równowagę między innowacyjną technologią a intuicyjną obsługą. Chcesz mieć możliwość łatwej konfiguracji, zarządzania i konserwacji routera.

Który router Wi-Fi jest dla Ciebie odpowiedni

Teraz, gdy przeczytałeś już wszystko o typach routerów i o tym, co wziąć pod uwagę przy zakupie jednego, twoja kolej, aby zdecydować, który router najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że żaden router nie pasuje do wszystkich gospodarstw domowych i powinieneś naprawdę pomyśleć o tym, czego potrzebuje Twoja konkretna sieć Wi-Fi przed dokonaniem zakupu.