Przedstawiamy LINKSYSaware

Miło nam poinformować o uruchomieniu nowej usługi subskrypcji, która pozwala na wykorzystanie systemu Wi-Fi Velop jako urządzeń bezpieczeństwa wykrywających ruch w pomieszczeniach.

Technologia Linksys Aware, dostępna jest obecnie tylko z nodami Velop Tri-Band AC2200, lecz planujemy rozszerzać wsparcie dla tej usługi również w innych naszych produktach.

Linksys Aware jest w stanie wykrywać ruch w twoim domu bez potrzeby dodawania kamer lub innych akcesoriów, a różne węzły siatki wykrywają, jak ruch w pobliżu wpływa na sygnały Wi-Fi, gdy węzły komunikują się ze sobą.

Użytkownicy mogą dostosować poziom czułości systemu, aby na przykład odfiltrowywać zwierzęta o różnej wielkości, a gdy próg ruchu zostanie przekroczony, otrzymasz powiadomienie w telefonie.

Jako, że system nie obejmuje kamery, nie ma możliwości zdalnej rejestracji wykrytego ruchu, ale zostaniesz ostrzeżony, jeśli w domu zostanie wykryty nieoczekiwany ruch. Zdarzenia ruchu są przechowywane przez 60 dni, dzięki czemu możesz sprawdzić historię ostatnich godzin, dni lub tygodni

Koszt Linksys Aware to 2,99 USD miesięcznie lub 24,99 USD rocznie. Użytkownik ma 90 dni na bezpłatne przetestowanie usługi.Aby zainstalować usługę należy odwiedzić sklep AppStore lub Google Play.