Wolny internet? Pomoc jest w drodze. MU-MIMO – najnowsza innowacja w WiFi.

Na samym początku do internetu podłączaliśmy tylko komputery. Z czasem w naszych domach zagościły konsole, które oferowały możliwość rozgrywek online. Jeszcze później przyszedł czas na smartfony, tablety, laptopy. Aktualnie coraz popularniejsze stają się inteligentne gadżety (zegarki, opaski), systemy monitoringu i urządzenia automatyki domowej. Zgadzasz się z nami, że rola routera w domu jest coraz ważniejsza, a już wkrótce może być kluczowa?

Screenshot_5

Co jest problemem?

Screenshot_4

Domowa sieć jest przepełniona. W prawdzie w ostatnich latach rynek urządzeń sieciowych bardzo się rozwinął, jednak sporo osób dalej nie ma świadomości przykładowo tego, w jakim standardzie działa ich router.

Screenshot_3

Aż 57% badanych osób nie miało pojęcia w jakim standardzie działa ich router.

Bądź przygotowany i korzystaj z najnowszych rozwiązań

Screenshot_1

Technologia MU-MIMO pozwala zapewnić do trzech razy większą wydajność wszystkich urządzeń podłączonych do tej samej sieci bezprzewodowej. Jest to możliwe dzięki temu, że każde urządzenie ma taki sam priorytet, generowane są 3 sieci bezprzewodowe i każda z nich zachowuje się tak, jakby urządzenie do niej podłączone korzystało z osobnego routera. Eliminuje to spadki jakości, spowolnienia oraz nieprzewidziane restarty routera.

MU-MIMO to technologia stworzona dla nowoczesnego domu, pełnego urządzeń korzystających z internetu. Z każdym rokiem w domach przybywa coraz więcej urządzeń korzystających z internetu – telewizory, tablety, smartfony, laptopy, inteligentne gadżety i wiele wiele innych. Przy takiej ilości podłączonych urządzeń nowa technologia jest niezbędna.

Czego potrzebujesz wracając do domu po pracy?

Badanie przeprowadzone przez firmę IDC wykazały, że dostęp do WiFi jest drugą najważniejszą rzeczą, której potrzebują ludzie po powrocie do domu.

Screenshot_2

Linksys jako pierwszy zaprezentował domowy router wspierający technologię MU-MIMO – Linksys EA8500, o którym więcej poczytacie tutaj.

372


 

Badania, o których wspominamy w powyższym tekście zostały przeprowadzone w marcu 2015 przez firmę IDC na grupie 1000 obywateli Stanów Zjednoczonych mieszkających w minimum 3 osobowych gospodarstwach domowych.

Pełny raport znaleźć można tutaj.